Szkolenia i kursy dla fizjoterapeutów i osteopatów - fizjoterapia, osteopatia i terapia manualna. - Visceral manipulations

Visceral manipulations in an applied physiologic approach

Instruktor – Michel Leduc D.O.

Terminy:
  • I edycja: 20-23.11.2017r. (brak wolnych miejsc)
  • II edycja: 7-10.05.2018r. (4 wolne miejsca)
Miejsce: Warszawa, ul. Wita Stwosza 32 lok.1

e-mail: kursy@fizjosystem.com


Cena za całość kursu: 2500zł

Zapisy: kursy@fizjosystem.com

Kurs obejmuje 36h zegarowych

Zapisz się na kurs:

Imię i nazwisko

E-mail

Kurs:akceptuję regulamin
wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez FizjoSystem s.c. z siedzibą w Warszawie 02-661, przy ulicy Wita Stwosza 32/1, dla celów zawarcia umowy o szkolenie i jej realizacji. Dane są chronione zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j: Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Oświadczam, że wiem o moim prawie do wglądu i poprawiania moich danych osobowych.

Michel Leduc D.O.Międzynarodowy wykładowca osteopatii na Flanders International College of Osteopathy w Belgii i Polsce.


Absolwent Flanders International College of Osteopathy Belgium oraz Vlaams Instituut Orthomoleculaire Wetenschappen.


Kontynuuje naukę na Dresden International University oraz International College of Applied Kinesiology.


Specjalista w dziedzinie terapii wisceralnej, fizjologii, neurologii,
odżywiania oraz biochemii.


Cel kursu:

 

Nauka pracy z integracją fizjologii, neurologii, odżywiania oraz suplementów ortomolekularnych, by dotrzeć łatwiej do poprawy stanu pacjentów. Dostrzeżenie oraz odnalezienie wszystkich wzajemnie połączonych elementów. Stanie się osteopatą, a nie tylko dobrym technikiem manualnym. 

 

Czego będziecie się uczyć?

 

Osiągania dobrych rezultatów, w szybki i prosty sposób i przede wszystkim, używając wszystkich powyższych elementów!!!


W stosowaniu założeń lub sposobu myślenia który zostanie podniesiony, będziecie w stanie ujrzeć swojego pacjenta jako całość, a nie jako osobę z problemem.  Zatem to „holistyczne” podejście, sposób myślenia umożliwi wam odnalezienie wszystkich powiązanych restrykcji, nawet tych, których pacjent lub pacjentka nie są świadomi. To jest bardzo prosta i wyraźna droga w stronę stania się osteopatą, a nie tylko dobrym terapeutą manualnym, który stosuje niektóre techniki osteopatyczne.

Stosujemy i wyjaśniamy naukę - fizjologię, neurologię i anatomię, by zobaczyć całościowy obraz. W większości przypadków jest więcej niż tylko jedno wyjaśnienie dla kilku pozornie niepowiązanych kwestii. Zastosowanie omawianych zagadnień oraz adekwatna praca pomaga przekształcić wewnętrzne „środowisko” na sposób w jaki natura na początku to zaplanowała, rozwiązując te pozornie niezwiązane problemy i kwestie.Plan kursu:

DZIEŃ I:

Blok 1
: Wprowadzenie, omówienie zagadnień kursu oraz wyjaśnienie ogólnych założeń

Blok 2: Teoria objaśniająca fizjologię oraz neurologię: nosogardło – część ustna gardła – część krtaniowa gardła – usta (pierwszy etap trawienia zatem pierwsze połączenie z odżywaniem oraz medycyną ortomolekularną)    
               

Blok 3: Praktyka: chrząstka gnykowa, chrząstka tarczowa, pierścieniowa – powięź szyjna głęboka – zwoje szyjne – zwój skrzydłowo-podniebienny   

Blok 4: Praktyka: połączenie z kręgami szyjnymi, testy bezpieczeństwa oraz możliwe manipulacje szyjneDZIEŃ II:

Blok 5: Mała powtórka z poprzedniego dnia; teoria objaśniająca fizjologię i neurologię: przełyk – przepona; praktyka: różne podejścia (rebound – odbicie, bezpośrednie, pośrednie – nasłuchiwanie) do przełyku - przepony

Blok 6: Teoria objaśniająca fizjologię i neurologię: żołądek i wyjaśnienie ogólnego podejścia do narządu, używając fizjologii i neurologii do pracy w szczególności na żołądku, używając odżywiania oraz suplementów ortomolekularnych wraz z technikami strukturalnymi na narządzie oraz na połączonych zwojach oraz kręgach, by uzyskać natychmiastową ulgę.

Blok 7: Praktyczna część pracy na żołądku, jak wyjaśniono na poprzednim bloku wraz z ultra krótkimi i bezpośrednimi technikami manipulacji kręgów piersiowych, doświadczając bezpośrednich efektów normalizacji współczulnego i przywspółczulnego układu nerwowego.
 

Blok 8: Teoria objaśniająca fizjologię i neurologię oraz diagnozowanie wątroby, woreczka żółciowego, ogólna analiza stolca oraz informacje o tym, jak używać zdobytej wiedzy z zakresu fizjologii oraz neurologii by pracować właśnie na tych organach, używając odżywiania oraz suplementów ortomolekularnych wraz z technikami strukturalnymi na narządach oraz adekwatnych zwojach i kręgach, by uzyskać natychmiastowy efekt.  DZIEŃ III:

Blok 9: Powtórka z przełyku, przepony, żołądka oraz kolejne praktyczne elementy związane z wątrobą i woreczkiem żółciowym.

Blok 10: Teoria: trzustka jako organ wydzielania zewnętrznego i wewnętrznego, łącząc te kwestie z hierarchią hormonalną (układem limbicznym, podwzgórzem – przysadką – tarczycą, nadnerczami, trawieniem, rozmnażaniem oraz metabolizmem glukozy) i używając funkcji enzymów oraz zagadnienia związane z dwunastnicą.

Blok 11: Część praktyczna skupiona na trzustce & dwunastnicy

Blok 12: Teoria tycząca się jelita cienkiego i grubego, włączając w to pro i prebiotyki oraz w jaki sposób z nimi pracować, łącząc powyższe z odpornością oraz kwestiami pediatrycznymi.


DZIEŃ IV:

Blok 13: Część praktyczna skupiona na trzustce & dwunastnicy, manipulacje lędźwiowe w odwróconej pozycji

Blok 14: Część praktyczna związana z nerką oraz gruczołami nadnerczy        

Blok 15: Aspekty hormonalne, praca z hierarchią hormonalną dostrojoną przez suplementy ortomolekularne, OAA, potylica – kości skroniowe – kość klinowa (podrażnienia wewnątrz i międzykostne), połączenie z mięśniem mostkowo-obojczykowo-sutkowym oraz mięśniem czworobocznym

Szkolenia dla fizjoterapeutów - FizjoSystem Szkolenia, ul. Wita Stwosza 32 lok.1, 02-661 Warszawa Mokotów,
Widget by :blogger widget