Visceral manipulations in an applied physiologic approach

Michel Leduc D.O.

Cel kursu:

Nauka pracy z integracją fizjologii, neurologii, odżywiania oraz suplementów ortomolekularnych, by dotrzeć łatwiej do poprawy stanu pacjentów. Dostrzeżenie oraz odnalezienie wszystkich wzajemnie połączonych elementów. Stanie się osteopatą, a nie tylko dobrym technikiem manualnym.

Czego będziecie się uczyć?

Osiągania dobrych rezultatów, w szybki i prosty sposób i przede wszystkim, używając wszystkich powyższych elementów!!!

W stosowaniu założeń lub sposobu myślenia który zostanie podniesiony, będziecie w stanie ujrzeć swojego pacjenta jako całość, a nie jako osobę z problemem. Zatem to „holistyczne” podejście, sposób myślenia umożliwi wam odnalezienie wszystkich powiązanych restrykcji, nawet tych, których pacjent lub pacjentka nie są świadomi. To jest bardzo prosta i wyraźna droga w stronę stania się osteopatą, a nie tylko dobrym terapeutą manualnym, który stosuje niektóre techniki osteopatyczne.

Stosujemy i wyjaśniamy naukę - fizjologię, neurologię i anatomię, by zobaczyć całościowy obraz. W większości przypadków jest więcej niż tylko jedno wyjaśnienie dla kilku pozornie niepowiązanych kwestii. Zastosowanie omawianych zagadnień oraz adekwatna praca pomaga przekształcić wewnętrzne „środowisko” na sposób w jaki natura na początku to zaplanowała, rozwiązując te pozornie niezwiązane problemy i kwestie.

Plan kursu

Dzień I

Blok 1: Wprowadzenie, omówienie zagadnień kursu oraz wyjaśnienie ogólnych założeń

Blok 2: Teoria objaśniająca fizjologię oraz neurologię: nosogardło – część ustna gardła – część krtaniowa gardła – usta (pierwszy etap trawienia zatem pierwsze połączenie z odżywaniem oraz medycyną ortomolekularną)

Blok 3: Praktyka: chrząstka gnykowa, chrząstka tarczowa, pierścieniowa – powięź szyjna głęboka – zwoje szyjne – zwój skrzydłowo-podniebienny

Blok 4: Praktyka: połączenie z kręgami szyjnymi, testy bezpieczeństwa oraz możliwe manipulacje szyjne

Dzień II

Blok 5: Mała powtórka z poprzedniego dnia; teoria objaśniająca fizjologię i neurologię: przełyk – przepona; praktyka: różne podejścia (rebound – odbicie, bezpośrednie, pośrednie – nasłuchiwanie) do przełyku - przepony

Blok 6: Teoria objaśniająca fizjologię i neurologię: żołądek i wyjaśnienie ogólnego podejścia do narządu, używając fizjologii i neurologii do pracy w szczególności na żołądku, używając odżywiania oraz suplementów ortomolekularnych wraz z technikami strukturalnymi na narządzie oraz na połączonych zwojach oraz kręgach, by uzyskać natychmiastową ulgę.

Blok 7: Praktyczna część pracy na żołądku, jak wyjaśniono na poprzednim bloku wraz z ultra krótkimi i bezpośrednimi technikami manipulacji kręgów piersiowych, doświadczając bezpośrednich efektów normalizacji współczulnego i przywspółczulnego układu nerwowego.

Blok 8: Teoria objaśniająca fizjologię i neurologię oraz diagnozowanie wątroby, woreczka żółciowego, ogólna analiza stolca oraz informacje o tym, jak używać zdobytej wiedzy z zakresu fizjologii oraz neurologii by pracować właśnie na tych organach, używając odżywiania oraz suplementów ortomolekularnych wraz z technikami strukturalnymi na narządach oraz adekwatnych zwojach i kręgach, by uzyskać natychmiastowy efekt.

DZIEŃ III:

Blok 9: Powtórka z przełyku, przepony, żołądka oraz kolejne praktyczne elementy związane z wątrobą i woreczkiem żółciowym.

Blok 10: Teoria: trzustka jako organ wydzielania zewnętrznego i wewnętrznego, łącząc te kwestie z hierarchią hormonalną (układem limbicznym, podwzgórzem – przysadką – tarczycą, nadnerczami, trawieniem, rozmnażaniem oraz metabolizmem glukozy) i używając funkcji enzymów oraz zagadnienia związane z dwunastnicą.

Blok 11: Część praktyczna skupiona na trzustce & dwunastnicy

Blok 12: Teoria tycząca się jelita cienkiego i grubego, włączając w to pro i prebiotyki oraz w jaki sposób z nimi pracować, łącząc powyższe z odpornością oraz kwestiami pediatrycznymi.

DZIEŃ IV:

Blok 13: Część praktyczna skupiona na trzustce & dwunastnicy, manipulacje lędźwiowe w odwróconej pozycji

Blok 14: Część praktyczna związana z nerką oraz gruczołami nadnerczy

Blok 15: Aspekty hormonalne, praca z hierarchią hormonalną dostrojoną przez suplementy ortomolekularne, OAA, potylica – kości skroniowe – kość klinowa (podrażnienia wewnątrz i międzykostne), połączenie z mięśniem mostkowo-obojczykowo-sutkowym oraz mięśniem czworobocznym

Godzinowy plan kursu:

  • I dzień: 9.00-18.00
  • II dzień: 9.00-18.00
  • III dzień: 9.00-18.00
  • IV dzień: 9.00-18.00
Szkolenie adresowane jest dla osteopatów, fizjoterapeutów, terapeutów manualnych i lekarzy
Kurs będzie prowadzony w języku angielskim z konsekutywnym tłumaczeniem na język polski.

Instruktor

Michel Leduc D.O.

Międzynarodowy wykładowca osteopatii na Flanders International College of Osteopathy w Belgii oraz Still Academy of Osteopathy (SAO) w Warszawie.

czytaj więcej

Cena

 2300zł

Terminy

IV edycja:

Miejsce

FizjoSystem-Szkolenia

ul. Wita Stwosza 32/1

02-661, Warszawa

Zapisz się na kurs: