KURS: TERAPIA TRZEWNA Wybrane zagadnienia dla fizjoterapeutów i terapeutów manualnych

dr Łukasz Czubaszewski D.O.

Intensywny kurs z dr. Łukaszem Czubaszewskim D.O. porusza najważniejsze zagadnienia z terapii wisceralnej. Podczas szkolenia przedstawiane są cztery koncepcje manipulacji wisceralnych: Jean-Pierre Barral, Georges Finet and Christian William, William i Michael Kuchera, Frank Chapman. Wszystkie cztery koncepcje pomimo różnic w ich podejściu do terapii bazują na wspólnym mianowniku jakim jest anatomia i połączenia funkcjonalne oraz strukturalne w ciele.

 

 

Szkolenie przeznaczone jest dla fizjoterapeutów oraz terapeutów manualnych, którzy w swojej praktyce zawodowej chcą rozwijać się o podejście holistyczne do pacjenta.

Intensywny kurs z dr. Łukaszem Czubaszewskim porusza najważniejsze zagadnienia z terapii trzewnej.

Podczas szkolenia przedstawiona zostanie koncepcja pracy z układem pokarmowym w aspekcie występowania objawów w układzie ruchu. Kurs wprowadzi Was w podstawy diagnostyczne i nauczy czytać zewnętrzne objawy dysfunkcji narządów wewnętrznych. Zaprezentowane zostaną też sposoby normalizacji dysfunkcji dla narządów układu pokarmowego.

 

Wyjaśnione zostaną mechanizmy i korelacje objawów w układzie mięśniowo-powięziowym mające swoje podłoże w dysfunkcjach trzewnych.

 

Szkolenie przeznaczone jest dla fizjoterapeutów oraz terapeutów manualnych, którzy w swojej praktyce zawodowej chcą rozwijać się o podejście holistyczne do pacjenta.

 

 

Podczas szkolenia przedstawimy koncepcje terapii dla narządów wewnętrznych bazujących na pracy bezpośredniej jak i pracy odruchowej tak by podczas terapii mieć możliwość doboru najbardziej pasującego do pacjenta sposobu normalizacji.

 

Praca bezpośrednia zakłada możliwość wprowadzenia korekcyjnego ruchu dla narządów wewnętrznych, które utraciły swoją mobilność. Organy wewnętrzne poruszają się podczas ruchów naszego ciała i ruchów oddechowych przepony. Jeśli utracą możliwość swobodnego poruszania się będą miały możliwość przenoszenia ograniczeń ruchu przez system tkanek łącznych na układ ruchu. W rezultacie takich ograniczeń ruchomości pacjenci będą odczuwali objawy bólowe oraz prezentować będą ograniczenia ruchomości stawowej.

 

Praca pośrednia zakłada możliwość wykorzystania fizjologicznych odruchów i połączeń anatomicznych by wprowadzić normalizację struktur wewnętrznych. Poprzez odruch skórno- trzewny, lub normalizację w obrębie segmentów ruchowych a także poprzez stymulowanie autonomicznego układu nerwowego możliwe będzie wywołanie reakcji w obrębie trzewii.

 

 

Podczas szkolenia kursanci zapoznają się z różnymi sposobami diagnostycznymi by odszukać dysfunkcje trzewne.

Diagnostyka może zostać przeprowadzona na kilku poziomach, od oceny wizualnej przez wykonanie testów ruchowych i palpacyjnych, do ustalenia weryfikujących testów kontrolnych. Wykonanie zabiegów normalizacji poprzedzone będzie nauką palpacji i ustaleniem anatomicznych punktów odniesienia.

 

Plan kursu

I MODUŁ

Dzień 1:
- 9.00 - 10.00 - część teoretyczna : koncepcja pracy z trzewiami, wyjaśnienie podstawowych pojęć w terapii trzewnej.
-10.00-11.00 - część praktyczna : Przegląd podejść diagnostycznych
-11.00-11.20 - przerwa kawowa
-11.20-13.00 - sesja praktyczna, diagnostyka - testy inhibicji
- 3.00-14.00 - przerwa na obiad
-14.00 - 16.00 - sesja praktyczna, diagnostyka , termoskan oraz test nasłuchu
-16.00-16.20 - przerwa kawowa
- 16.20-18.00 - sesja praktyczna, umiejscowienie trzewi , palpacja, przełyk diagnoza specyficzna i terapia.

Dzień 2:
-9.00-11.00 - powtórka materiału, wątroba - diagnostyka szczegółowa i terapia.
-11.00-11.20 - przerwa kawowa
-11.20-13.00 - żołądek i dwunastnica - testy specyficzne oraz leczenie dysfunkcji.
-13.00-14.00 - przerwa obiadowa
-14.00-16.00 - pęcherzyk żółciowy i kanały żółciowe, trzustka i śledziona - test specyficzne oraz leczenie dysfunkcji
-16.00-16.20 - przerwa kawowa
-16.20-18.00 - jelito cienkie i jelito grube oraz ich krezki - diagnostyka specyficzna i normalizacja dysfunkcji.

Godzinowy plan kursu:

  • I dzień: 9.00-18.00
  • II dzień: 9.00-18.00

Szkolenie adresowane jest dla osteopatów, fizjoterapeutów, terapeutów manualnych i lekarzy

Instruktor

dr Łukasz Czubaszewski D.O.

Wykształcenie:
Osteopathie Schule Deutschland (Akademia Osteopatii)
Sutherland College of Osteopathic Medicine - 3 lata
Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu, kierunek fizjoterapia

czytaj więcej

Cena

1000 zł

Terminy

edycja VII:

  • 29-30.11.2018r.

Miejsce

Warszawa, ul. Wita Stwosza 32 lok. 1 e-mail: kursy@fizjosystem.com

Zapisz się na kurs:

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez FizjoSystem s.c. 02-661 Warszawa, Wita Stwosza 32/1, w celu realizacji zgłoszenia za pośrednictwem serwisu internetowego. Wyrażam zgodę na przesyłanie mi informacji za pomocą środków komunikacji elektronicznej oraz telekomunikacyjnych urządzeń końcowych w tym na podany przeze mnie adres e-mail. Dane mogą być udostępniane osobom upoważnionym i podmiotom przetwarzającym (administrator strony internetowej/maila) Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest realizacja usługi. Przysługuje Ci prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie, żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, zgłoszenia sprzeciwu, przeniesienia danych, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do wykonania umowy/usługi lub do ew. odwołania zgody lub przez okres przedawnienia roszczeń przysługujących administratorowi danych i w stosunku do niego lub też w zakresie niezbędnym dla prowadzenia rachunkowości.