kursy osteopatia

Osteopatia dla kobiet w ciąży

Dodano: 2020-12-15 przez

Osteopatia z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i zdobywa wciąż nowe rzesze zadowolonych pacjentów. Jest to metoda leczenia niekonwencjonalnego, która stawia diagnozę, jak również i stosuje odpowiednie leczenie poprzez działanie manualne. Uwzględnia przy tym połączenie ciała i umysłu, tak, aby móc osiągnąć wzajemną równowagę i harmonię. W ostatnim czasie z usług osteopatów korzysta coraz więcej kobiet w ciąży. Nie wszyscy jednak w tym temacie posiadają odpowiednią wiedzę, dlatego też postaramy się w tym artykule zawrzeć wszelkie niezbędne informacje na temat osteopatii u kobiet w ciąży.

Ciąża – szereg zmian fizjologicznych

W czasie ciąży w organizmie kobiety zachodzi szereg naturalnych zmian fizjologicznych. Związane są one zarówno z układem hormonalnym, z układem trawiennym, jak również, jeśli nie przede wszystkim z narządem ruchu. W wyniku pojawiających się nagle zmian, które dla kobiety są tak naprawdę i nowe i obce, dochodzi do różnego rodzaju zaburzeń funkcjonowania kobiecego organizmu. Ta źle się czuje, ma złe samopoczucie, jest rozdrażniona, trudno jej się skupić na czymkolwiek, a do tego z każdym kolejnym miesiącem występują coraz to silniejsze dolegliwości bólowe. 

Wiadomo, iż rozwój i wzrost płodu powoduje przede wszystkim przesunięcie się narządów wewnętrznych. Te prowadzą do zgagi, jak również i do zaburzeń trawiennych. Co więcej, wraz z rosnącym brzuchem zmienia się również i położenie środka ciężkości, które prowadzi do zmian krzywizn kręgosłupa. Napięcie więzadeł i mięśni jest coraz większe, a to w konsekwencji doprowadza do bólu kręgosłupa, który jest największą przypadłością wśród kobiet w ciąży. Zaczynają drętwieć nogi i ręce. Puchną kostki, występują bóle głowy. Wraz z przebiegiem ciąży, kobieta zyskuje dodatkowe kilogramy, które również rzutują na pracę jej mięśni i stawów. To wszystko razem sprawia, że mimo iż w jej organizmie rozwija się nowe życie, ona sama przechodzi ze swoim ciałem totalną rewolucję. 

Osteopatia na różnego rodzaju dolegliwości

Wiele kobiet szuka sposobu na to, by ulżyć swojemu cierpieniu i bólom, jednocześnie też zyskując spokój i równowagę psychiczną. Niestety, ale żadne tradycyjne formy masażu nie są w stanie tutaj pomóc. Co więc można zastosować? W ostatnim czasie niezwykle popularna okazuje się być osteopatia. Zabiegi osteopatyczne są bardzo bezpieczne, niezwykle delikatne i nie stwarzają absolutnie żadnego zagrożenia dla rozwoju ciąży. Osteopata, nie tylko posiada niezbędną wiedzę, doświadczenie i kwalifikacje w wykonywaniu zabiegów osteopatycznych, ale w przypadku tej grupy pacjentów, odbywa również kursy i szkolenia. Pozwalają mu one pracować na najwyższym poziomie i z zamierzonym efektem. 

osteopatia w ciąży

Na jakie dolegliwości sprawdzi się osteopatia?

Tak naprawdę jej działanie ma bardzo szerokie zastosowanie. Najczęściej u osteopaty zjawiają się kobiety, które walczą z bólami kręgosłupa i stawów. Wiele pań nie jest w stanie normalnie funkcjonować, gdyż aparat ruchu odmawia posłuszeństwa. Osteopatia może więc być ostatnią deską ratunku, by ciąża stała się nie katorgą, ale prawdziwą przyjemnością. Na pewno jest ona również i dobrym wyborem w przypadku bólu głowy, jaki doskwiera blisko 70% przypadków. Osteopata zajmuje się także pomocą kobietom w ostatnim etapie ciąży. Te walczą często z nudnościami, zaburzeniami trawiennymi, z drętwieniem rąk i nóg, czy nawet z problemami ze strony układu krążenia, który powoduje powstawanie żylaków i obrzęków. Warto także zaznaczyć, że tego typu medycyna niekonwencjonalna, daje możliwość prawidłowego ustawienia kości miednicy, jak również i napięcia mięśni. Jest to niezwykle pomocne podczas samego porodu, tak, aby zmniejszyć ból i usprawnić przejście dziecka przez kanał rodny. Warto również i wspomnieć o tym, że osteopatia stanowi dobre rozwiązanie nie tylko w trakcie ciąży, ale również i po rozwiązaniu. Opieka poporodowa opiera się bowiem na lepszym zagojeniu się blizn i wszelkich zrostów.

Wybór odpowiedniego osteopaty

Z całą pewnością jednym z kluczowych elementów, na jakie na pewno należy zwrócić szczególną uwagę jest dobry osteopata. Nie każda klinika osteopatyczna zatrudnia w swoich szeregach odpowiednie osoby. Warto więc mieć na uwadze ten fakt, że tylko i wyłącznie najlepsi, są w stanie zapewnić kobiecie w ciąży jak najlepszą, należytą opiekę. Taki osteopata oprócz odpowiednich kwalifikacji, powinien mieć pełnię wiedzy na temat pracy z kobietą w ciąży. Ma on za zadanie pomóc jej ulżyć w cierpieniu, jakim są bóle głowy, kręgosłupa czy też stawów. To pomoc, z jakiej powinna skorzystać tak naprawdę każda kobieta w trakcie ciąży, jak również i po rozwiązaniu.

Osteopatia staje się ostatnimi czasy potęgą. Taka niekonwencjonalna metoda leczenia różnego rodzaju dolegliwości, wybierana jest zdecydowanie częściej, niż leczenie konwencjonalne. Będąc w ciąży, warto wybrać się na taką wizytę, by już po pierwszym zabiegu zobaczyć znaczącą poprawę i większy komfort życia.