David Tatton D.O.

Studiował w British School of Osteopathy, zdobywając kwalifikacje w 1979 roku.

Pracował w kilku praktykach osteopatycznych, otwierając własną prywatną klinikę: West London Osteopaths, na którą składał się zespół osteopatów, instruktorów Pilates, masażysta i dietetyk.

David przez wiele lat wykładał Techniki Osteopatyczne w Brytyjskiej Szkole Osteopatii (obecnie znanej jako University College of Osteopathy, UCO) jako starszy wykładowca i jeden z kierowników Wydziału Techniki Osteopatycznej. Prowadzi również intensywne wykłady na temat technik osteopatycznych na kursach podyplomowych w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Szwecji i Norwegii.

Ma specjalistyczną wiedzę na temat nauczania strukturalnej techniki osteopatycznej i manipulacji HVLAT, dzięki czemu techniki osteopatyczne są prowadzone tak delikatnie i dokładnie, jak to możliwe.

David jest bardzo zainteresowany zastosowaniem zasad osteopatycznych przy wielu schorzeniach układu mięśniowo-szkieletowego występujących u wszystkich pacjentów w różnym wieku, wykazuje wielkie zainteresowanie zrozumieniem prezentacji każdego pacjenta, identyfikacją etiologii i załamaniem mechanizmów kompensacyjnych pacjenta. Takie podejście pomaga zaplanować precyzyjny program leczenia i rehabilitacji dla każdego pacjenta, aby osiągnąć optymalną funkcję i zmniejszyć ból.