Szkolenie ” Osteopatyczne podejście do pracy z nerwem błędnym i układem neuroendokrynno-immunologicznym” pozwoli słuchaczom na poznanie i zrozumienie jak przeprowadzić terapię osteopatyczną celowaną na nerw błędny oraz układ neuroendokrynno-immunologiczny w leczeniu skomplikowanych dolegliwości takich, jak choroby autoimmunologiczne.
Słuchacze nauczą się lub odświeżą wiedzę na temat podstaw neurofizjologii oraz anatomii związanych z nerwem błędnym, anatomii centralnej sieci autonomicznej (ang. central autonomic network CAN) i układu limbicznego. Poznają ogólne podstawy neuroendokrynno-immunologiczne oraz czynniki wywołujące choroby.
Słuchacze zrozumieją mechanizmy neuro-immunologiczne często spotykane w chorobach oraz ogólne fizjo-biologiczne podstawy stanów zapalnych.
Słuchacze dokonają przeglądu różnych centrów osteopatycznych i technik związanych ze stymulacją i równowagą układu neuroendokrynno-immunologicznego połączonego z autonomicznym układem nerwowym (ANS).
Po zakończeniu szkolenia „Osteopatyczne podejście do pracy z nerwem błędnym i układem neuroendokrynno-immunologicznym” słuchacze będą w stanie:
Na szkoleniu „Osteopatyczne podejście do pracy z nerwem błędnym i układem neuroendokrynno-immunologicznym” słuchacze nauczą się terapii/technik osteopatycznych służących prawidłowej modulacji nerwu błędnego oraz układu neuroendokrynno-immunologicznego.
Podczas szkolenie zostaną wykorzystane takie sposoby nauczania jak:
NIEKTÓRE ODKRYCIA W ZAKRESIE STYMULACJI NERWU BŁĘDNEGO (VNS)
WSKAZANIA DLA VNS
Nieinwazyjna stymulacja nerwu błędnego jest niedawno zatwierdzoną metodą leczenia bioelektronicznego (oznaczenie CE 2010) i dostępna w Europie (kilka krajów, w tym Niemcy) i Stanach Zjednoczonych (zatwierdzenie przez FDA w 2017 r.).
VNS może być wskazany w leczeniu wielu zaburzeń, w tym epilepsji, depresji, lęku, zaburzeń snu, bólów głowy i migreny, zespołu stresu pourazowego, autyzmu - zaburzeń spektralnych, ADHD, po wstrząsie mózgu, po udarze, przy chorobach autoimmunologicznych, takich jak: łuszczyca, reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń, stwardnienie rozsiane, choroba Crohna, IBD i IBS; innych schorzeń, w tym zaburzeń dwubiegunowych, otyłości, cukrzycy I i II, gastroparezy, zespołu nadczynności komórek tucznych, zespołu posturalnej tachykardii ortostatycznej (POTS), Alzheimera, Parkinsona, i nie przerzutowych nowotworów.
Stymulacja nerwu błędnego nie jest techniką osteopatyczną, ale jest alternatywnym, naukowo sprawdzonym i zatwierdzonym narzędziem do leczenia medycznego z holistycznymi efektami, które zarówno wyszkolony osteopata, a także lekarz ogólny lub fizjoterapeuci mogliby stosować jako opcjonalną metodę leczenia w codziennej praktyce. Dzięki tej metodzie, fizjoterapeuta, osteopaci i lekarze pierwszego kontaktu otwierają drzwi do skutecznego leczenia trudnych, złożonych chorób przewlekłych, których nie udało się zmaterializować w medycynie klasycznej lub klasycznym leczeniu osteopatycznym.
Założenia na I moduł:
Cele na I moduł:
Dzień 1.
Teoria:
Omówienie:
Dzień 2.
Teoria:
Praktyka:
Dzień 3.
Praktyka:
Założenia na II moduł:
Cele na II moduł:
Dzień 1.
Teoria:
Dzień 2.
Praktyka:
Dzień 3.
Ukończył John Wernham Academy of Classical Osteopathy (1995), a następnie doktoryzował się na wydzile neurochirurgii CHUV Lozanna w 1994r.
II edycja: (brak wolnych miejsc)
Warszawa,
e-mail: kursy@fizjosystem.com
Still Academy of Osteopathy