dr Elijah M. Freeman PT, DPT, OCS, CSCS

Dr. Elijah M. Freeman jest założycielem i dyrektorem generalnym Boxwood Foundation, organizacji charytatywnej non-profit, która zapewnia opiekę zdrowotną i usługi edukacyjne dla zubożałych rodzin i lokalnego personelu medycznego w krajach rozwijających się. Ponadto Dr. Freeman jest aktualnym Dyrektorem ds. Usług Akademickich i głównym wykładowcą Instytutu Ortopedii i Nauk o Układzie Mięśniowo-Szkieletowym (IOMS).

Dr. Freeman specjalizuje się w rozumowaniu klinicznym oraz ocenie i leczeniu schorzeń kręgosłupa i narządów ruchu. Dr Freeman podróżował do ponad pięćdziesięciu różnych krajów, a także prezentował się zarówno jako badacz kliniczny, jak i instruktor OMPT w takich krajach jak Stany Zjednoczone, Kanada, Grecja, Wielka Brytania, Holandia, Izrael, Nepal, Peru, Gwatemala i Kenia.

Dr. Freeman pochodzi z Północnej Kalifornii, tam też ukończył studia licencjackie w CSU Fresno, gdzie uzyskał dwa tytuły licencjata, otrzymał dyplom z wyróżnieniem na kierunku Fizjologii Ćwiczeń oraz drugiego stopnia w dziedzinie Interdyscyplinarnej Nauki o Zdrowiu i Rehabilitacji. Doktorat z Fizykoterapii otrzymał na Uniwersytecie Pacyfiku w Stockton w Kalifornii i odbył rezydenturę w Ortopedii w Kaiser Permanente w West Los Angeles w Kalifornii. Dr. Freeman odbył również zaawansowany trening na stanowisku stypendysty w ortopedii w EIM. Jest członkiem zarówno American Academy of Orthopedic Manual Physical Therapists, jak i American Physical Therapy Association. Dr. Freeman jest certyfikowanym przez National Strength and Conditioning Association specjalistą ds. Wytrzymałości i Kondycji. Swoje badania i wykłady prezentował na poziomie krajowym i międzynarodowym, zarówno jako badacz kliniczny, jak i instruktor OMPT. Jego obecnym obszarem badań jest wnioskowanie kliniczne (clinical reasoning). Praca doktora Freemana zajmie się wpływem tych koncepcji na zachodnią medycynę i obecny paradygmat opieki zdrowotnej.